نگاشت سپهر دانش در گذر زمان

“انتشارات سپهر دانش” به عنوان فعال بخش خصوصی در زمینه ارائه خدمات نشر و اشاعه اطلاعات، در سال 1380 پا به عرصه کسب و‌ کار فرهنگی گذاشت. هدف از تأسیس این شرکت پرکردن خلاء موجود بین نویسندگان، جامعه کتابخوان و کتابخانه‌ها با در نظرگرفتن دغدغه های فرهنگی و علمی کشور بود. گستره بازار هدف این شرکت از بطن مردم اهل کتاب و کتابخوان شروع شده و با نشر اطلاعات و سازماندهی آن تا تجهیز و راه­ اندازی کتابخانه ها ادامه می‌یافت. از سال 1398 سیاست حمایت و ارتباط با امر پژوهش در سپهر دانش شکل گرفت. این راهبرد جدید باعث شد فعالیت‌های ما در حوزه پژوهش و تحقیق، چه به شکل پژوهش‌های فردی و چه سازمانی در قالب امور پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گسترش و تداوم یابد.

این نگاه جدید، حوزه عملیاتی و کاری سپهر دانش را بسیار متنوع‌تر از قبل نمود. نگاه مدیریتی به بازار هدف این راهبرد فرهنگی و تجاری، لازمه‌اش کسب مجوز‌های لازم از سازمان‌ها و ادارات مربوطه بود. پیروی از این راهبرد منجر به اخذ مجوزهای لازم و تاسیس موسسه فرهنگی “نگاشت سپهر دانش” در سال 1398 شد. بنابراین، فعالیت این شرکت پس از این رویداد تمامی مقولات مربوط به کتاب، کتابخوانی و کتابخانه‌ها و همین‌طور تولید علم و اطلاعات و علم سنجی را در برگرفته و  سعی بر آن شده به عنوان یک مؤسسه علمی و فرهنگی و در حد توان، زمینه‌های حرفه‌ای علم اطلاعات و دانش شناسی تحت پوشش قرار بگیرد.


Deprecated: Elementor\Scheme_Color از نگارش2.8.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از Elementor\Core\Schemes\Color استفاده نمایید. in /home/sepehrlib/domains/sepehrlib.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051

Deprecated: Elementor\Scheme_Typography از نگارش2.8.0 منسوخ شده است! به‌جای آن از Elementor\Core\Schemes\Typography استفاده نمایید. in /home/sepehrlib/domains/sepehrlib.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 5051

ما در گذر زمان

1380

شروع فعالیت

1381

اولین نشر کتاب

1387

معروفیت

1398

تبدیل به شرکت

تیم قدرتمند متخصص موسسه

سپهر دانش از یک تیم قدرتمند متخصص و کارشناس برخوردار است.
سپهر دانش را نیروهای دلسوزی به اینجا رسانده اند که با تمام توان به فکر ارائه خدمات روزآمد، هم راستا با نیازهای روزافزون مشتریان و سرعت بخشیدن به کار شما هستند

حسین اصغرنژاد

حسین اصغرنژاد

مدیر عامل شرکت

حسین اصغرنژاد

مدیر عامل شرکت
ثریا فضل اللهی

ثریا فضل اللهی

ریاست هیئت مدیره

ثریا فضل اللهی

ریاست هیئت مدیره
سپهر اصغرنژاد

سپهر اصغرنژاد

عضو هیئت مدیره

سپهر اصغرنژاد

عضو هیئت مدیره
خودتان ببینید

دیگران درباره سپهر دانش چه میگویند

سند ماموریت شرکت علمی و فرهنگی «نگاشت سپهر دانش»

مأموریت:
 • ماموریت ما، ارتقاء سرمایه های فرهنگی و اجتماعی، افزایش سطح شعور و آگاهی اقشار مختلف جامعه و کمک به توسعه و تعالی علم و دانش از طریق انتشار اطلاعات و دسترسی عامه مردم بدان به عنوان ثروت واقعی است.
 • مأموریت ما کمک به کتابخانه ها و کتابداران در توانمند سازی خود در عصر اطلاعات و ارتباطات و پاسخ گویی آنها به نیازهای رو به فزون کاربران و مشتریان خود است.
 • مأموریت ما افزایش توان پژوهشگران و اثربخشی پژوهشِ آنان با آموزش و ارائه راهکارها و ترفندهای پژوهشی نگاشت سپهر دانش است.
 • و ماموریت نهایی ما، ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات به مشتریان و کاربران، با پائین­ ترین قیمت، بهترین حق انتخاب و راحتی در دسترس پذیری است.
چشم انداز:
 • تبدیل شدن به مشتریمدارترین شرکت در عرصه خدمات نوین اطلاعات در غرب کشور؛ شرکتی که مشتریان و کاربران میتوانند به آن اعتماد کنند و هر لحظه و هم جا ما را در کنار خود ببینند.
 • استفاده از عشق و شور بیپایانمان برای فناوری، تولید محتوا، و خدمات جهت ارائه بهترین مسیر ها برای پژوهش و نگاشت علم و دانش .
ارزش ها:
 • ما به تخصص و تجربه خود ایمان داریم.
 • ما یک شرکت یادگیرنده و آموزنده ایم و تلاش داریم همیشه و همه وقت در حال پویش و جویش باشیم.
 • ما با ایده های نوآورانه به دنبال روش­ های نوین اطلاآفرینی و کسب و کار حرفه ­ای در این مسیر هستیم.
 • مشتریان، به آنها خدمات ورای تصورشان ارائه می ­کنیم، با منش فرهنگی، سود و بهره آنها اولویت ماست.«مشتریان به ما اعتماد دارند».
 • در نزد ما سود فردی ملاک نیست، همه کارکنان برای اعتلاء و موفقیت جمعی تلاش می­ کنند. همه از همه چیز سهم دارند.
 • رقابت و دیدن رقبا برای ما اصل است، ما از رقیبان ایده می­ گیریم، برای آنها احترام قائلیم  و با آنها در ارتباطیم.
 • انسان بودن و تعهد به ارزش­ های انسانی باور ماست، شالوده تصمیم سازی، تصمیم­ گیری و برنامه­ ریزی و روش کسب و کار و سود اندوزی مبتنی بر این اصل مهم است.
اهداف:
 • کسب رتبه نخست شرکت های خدمات کتابداری و کتابخانه ای در غرب کشور در پنج سال آینده.
 • کسب رتبه برتر و برندسازی نگاشت سپهر دانش در سطح کشور در ده سال آینده.
 • داشتن 5 کارمند ثابت و 5 کارمند پاره وقت در طی ۵ سال آینده و 15 کارمند ثابت طی ۱۰ سال آینده.
 • داشتن پایگاه اطلاعات کتاب و مقالات الکترونیکی در وب سایت نگاشت سپهر دانش.
 • همکاری­ های سطح بالا با شرکت ­های مرتبط با علم اطلاعات و داده.
 • طرح و شناسایی سه شاخه اصلی فعالیت نگاشت سپهر دانش(چاپ و نشر، خدمات کتابداری و اطلاع رسانی و علم سنجی) در بازار کسب و کار اطلاعات در 5 سال آینده.
 • شناسایی و به رسمیت شناختن شرکت پیشرو در حوزه علم اطلاعات و دانش شناسی توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و کتابخانه ها و کتابداران کشور در 5 سال آینده. 
نگاشت سپهر دانش

شماره تماس دفتر همدان: 32522799 -081

شماره تماس دفتر تهران:09183151346

 

 

 

آدرس:

شعبه همدان: میدان فلسطین، بلوار غبار همدانی، ابتدای بلوار جانبازان، جنب شهرداری منطقه 5

شعبه تهران: سعادت، آباد بلوار سرو غربی، نبش خیابان شهید ریاضی بخشایش، پلاک سی و هفت، واحد سه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق است به نگاشت سپهر دانش ( طراحی شده توسط شهر وردپرس )