پایگاه های اطلاعاتی، ابزار مهم در پژوهش

پایگاه­ اطلاعاتی یا پایگاه داده، مجموعه ای از فایل های اطلاعاتی ذخیره شده در سرور است. این فایل ها اطلاعات گوناگون را در خود جای داده تا به ضرورت و با اتکاء به شبکه های اطلاعاتی همچون وب و اینترنت به کاربران و مشتریان خدمات اطلاعاتی ارائه نماید. فایل ها و پرونده های مرتبط به صورت یکپارچه و دارای نظم و ساختار واحدی طبقه بندی شده اند. این پایگاه ها با نمایه سازی دقیق امکان جستجو و بازیابی سریع اطلاعات را توسط کاربران فراهم می آورند.

انواع مختلفی از این پایگاه ها وجود دارند که با دسته بندی های مختلفی از یکدیگر متمایز می شوند. این دسته بندی ها میتواند دسته بندی هایی کلی مانند زبان باشد که انواع مختلف پایگاه اطلاعی را به دسته پایگاه های اطلاعاتی لاتین و همینطور پایگاه های اطلاعاتی فارسی تقسیم میکند، در موارد تخصصی تر نیز میتوان موضوع و حوزه هایی که یک پایگاه در آن فعالیت دارد را مورد بررسی قرار داد، مانند پایگاه های ابسکو، امرالد و پرو کوئست که در علوم انسانی و علوم تربیتی فعالیت داشته و یا پایگاه های اشپرینگر و  IEEE که در حوزه مسائل و موضوعات مهندسی فعالیت دارند.

پایگاه مرجع مقالات

خدمات پایگاه های اطلاعاتی سپهر دانش

بخش خدمات پایگاه اطلاعاتی سپهر دانش، در برگیرنده معرفی و ارائه خدمات مربوط به انواع اطلاعاتی و استنادی این پایگاه ها است. این پایگاه ها در دسته بندی کلی به پایگاه های اطلاعاتی فارسی و انگلیسی تقسیم شده اند. سپس در درون این تقسیم بنده کلی، تقسیم بندی تخصصی پایگاه ها بر اساس حوزه مرتبط موضوعی انجام شده است. بخش دیگر این خدمات در برگیرنده معرفی پایگاه های استنادی همچون اسکاپوس، وب آو ساینس و… است. پروفایل های علمی نیز بخشی پایانی این دسته بندی را شامل می شوند.

نگاشت سپهر دانش می تواند دسترسی بدون محدویت به این پایگاه ها را برای شما فراهم کند. شما با استفاده از این خدمات، می توانید به هر مقاله و یا ژورنالی که نیاز داشتید، به صورت کاملا رایگان و در لحظه دسترسی داشته باشید.

نگاشت سپهر دانش

شماره تماس دفتر همدان: 32522799 -081

شماره تماس دفتر تهران:09183151346

 

 

 

آدرس:

شعبه همدان: میدان فلسطین، بلوار غبار همدانی، ابتدای بلوار جانبازان، جنب شهرداری منطقه 5

شعبه تهران: سعادت، آباد بلوار سرو غربی، نبش خیابان شهید ریاضی بخشایش، پلاک سی و هفت، واحد سه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق است به نگاشت سپهر دانش ( طراحی شده توسط شهر وردپرس )