انتخاب مجله برای چاپ مقاله همواره یکی از چالش های اساسی برای پژوهشگران بوده است. چاپ مقاله علمی فرایندی است که پس از نگارش آن، ذهن نویسنده را به خود مشغول خواهد کرد. باید در نظر داشت چاپ مقاله در یک ژورنال و مجله پایان راه نیست. پس از این اتفاق پژوهشگر باید به فکر ارتقا یا Promotion مقاله خود باشد.

این کار با تبلیغ و مطرح کردن مقاله اتفاق می‌افتد. نتیجه آن نیز استنادات بیشتر به مقاله و مطرح شدن توسط موتور های جستجو در موضوع مورد نظر خواهد بود. همینطور ثبت مقاله در پایگاه های اطلاعاتی و تکمیل پروفایل علمی پژوهشگر نیز از موارد مهم در چاپ مقاله خواهد بود. 

ملاک و معیار انتخاب یک مجله علمی برای چاپ مقاله را می‌توان به صورت زیر معرفی نمود:

انتخاب یک مجله معتبر علمی برای انتشار و چاپ مقاله، مهم‌تر از آن است که به نظر می‌رسد. این کار اعتبار و ارزش پژوهش را بالاتر ­برده و به اصطلاح ارزش افزوده ایجاد می‌کند. هدف و سیاست‌های مجله و خط مشی آن را می‌توان از مهم‌ترین عوامل تعیین سبک نگارش مقاله دانست. همینطور با انتخاب یک استراتژی مناسب پژوهشی، از دوباره نویسی و ویرایش‌های مکرر مقاله جلوگیری خواهد شد. این نکته بسیار مهم است چرا که مجلات مختلف دارای شیوه نامه‌ها و سبک‌ها و قوانین مختلف برای چاپ مقاله هستند.

تیم پژوهشی نگاشت سپهر دانش این تجربه و آمادگی را دارد که با دریافت اطلاعات مقاله پژوهشی شما، مناسب ترین مجله را که ملاک های اشاره شده در بالا را پوشش دهد برای انتشار مقاله شما جستجو و انتخاب نماید. این مهم علاوه بر صرفه جویی در وقت پژوهشگر انتشار مقاله علمی را در یک مجله معتبر علمی به دنبال خواهد داشت. شما از طریق زیر می توانید جهت انتخاب مجلات معتبر علمی مورد نیاز با ما مشورت کرده و اطلاعات لازم را کسب نمائید.

نگاشت سپهر دانش

شماره تماس دفتر همدان: 32522799 -081

شماره تماس دفتر تهران:09183151346

 

 

 

آدرس:

شعبه همدان: میدان فلسطین، بلوار غبار همدانی، ابتدای بلوار جانبازان، جنب شهرداری منطقه 5

شعبه تهران: سعادت، آباد بلوار سرو غربی، نبش خیابان شهید ریاضی بخشایش، پلاک سی و هفت، واحد سه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق است به نگاشت سپهر دانش ( طراحی شده توسط شهر وردپرس )