منابع اطلاعاتی از مهم ترین بخش های یک پژوهش به شمار می روند. منابعی که می توانند با ارائه کارهای پژوهشی انجام شده توسط دیگران اطلاعات خوبی را برای از موضوع مورد نظر برای شما فراهم نمایند. درجه اهمیت و اعتبار منابع مورد استفاده در کارهای پژوهشی که شما برای ایده برداری و یا استناد به آن ها از آنها بهره می گیرد، یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه نمود. یک منبع پژوهشی و مقاله علمی برای اینکه در مجلات معتبر پذیرش شود، نیاز دارد تا به صورت مستند ارائه گردد. اهمیت تهیه منابع پژوهشی مناسب اینجا خود را نشان خواهد داد.

جست و جو در چند پایگاه اطلاعاتی مختلف کاری زمانبر و تخصصی است. شما قبل از شروع به تهیه منابع پژوهشی باید بدانید کدام پایگاه اطلاعاتی اطلاعات جامع و معتبری را در رشته شما ارائه میکند. این جست و جو میتواند در پایگاه های اطلاعاتی فارسی و یا در پایگاه های اطلاعاتی لاتین انجام گیرد، انتخاب پایگاه مناسب از بین خیل این پایگاه ها کاری تخصصی خواهد بود.

مورد موثر دیگر که باید به آن توجه ویژه داشت قیمت این مقالات است. عموما مقالاتی که در پایگاه های اطلاعاتی لاتین مانند الزویر و یا امرالد ارائه می شوند، قیمت هایی به دلار دارند که پرداخت آن مقرون به صرفه نمی باشد. نگاشت سپهر دانش با دارا بودن اشتراک تمامی مجلات معتبر این مقالات را برای شما فراهم خواهد نمود.

 

منابع پژوهشی خوب می توانند برای شما فواید زیادی داشته باشد که در ادامهبه آنها خواهیم پرداخت.

منابع پژوهشی

تهیه منابع پژوهشی مفید به عنوان منبع پژوهشی و برای استفاده از اطلاعات آن کاری بسیار مهم است. قبل از آغاز پژوهش شما باید منابع و کارهای پژوهشی مرتبط را به دقت مطالعه کنید. نتایجی که در این کارها ارائه شده است، بر علم شما افزوده و می تواند برای روند پژوهش شما بسیار مفید باشد. از طرفی شما نقطه ضعف کار دیگران را دیده، آن را در کار خود اصلاح خواهید کرد. کاستی هایی که ممکن است در این کارهای پژوهشی دیده شوند در ادامه فعالیت شما می توانند به عنوان یک موضوع پژوهشی مجزا مورد تحقیق قرار گیرند. تمامی این موضوعات پر اهمیت تهیه منابع پژوهشی معتبر می افزاید.

منابع پژوهشی

جلوگیری از دوباره کاری

تهیه منابع پژوهشی به شما این فرصت را می دهد تا از تکرار کارهای پژوهشگران دیگر جلوگیری کنید. در صورتی که شما منابع اطلاعاتی جامعی در دست داشته باشید و یک موضوع پژوهشی خوب پیدا کنید. باید ابتدا در تمامی زمینه ها و ژورنال های مختلف جست و جو کنید. کارهای مشابه آن را پیدا کند و از تکراری نبودن کار مورد نظر خود بپرهیزید. ممکن است سعی در اختراع دوباره چرخ داشته باشید. پس باید بررسی کنید تا مطمئن شوید. تهیه منابع پژوهشی به روش صحیح این امکان را به شما می دهد تا در تمامی زوایای موضوع پژوهشی خود کند و کاو کنید. موضوعات و کارهای دیگران را بررسی کنید، و در نتیجه یک موضوع بکر را برای پژوهش خود برگزینید.

منابع علمی پژوهشی

استفاده به عنوان منابع استنادی

استناد در پژوهش یکی از مهم ترین مباحث به شمار می رود. این مورد به شما کمک می کند تا درجه علمی مقاله خود را بالاتر ببرید. با استناد به مقالات دیگر شما صحت گفتار خود را تایید می کنید. این تاییدیه میتواند اعتبار پژوهش شما را بالاتر برده و استناد های دیگر به مقاله شما را نیز بالا ببرد. هرچقدر چرخه این استناد ها بالاتر باشد، رتبه علمی پژوهشگر نیز بالاتر خواهد بود. اهمیت این مورد برای پژوهشگران برتر در پایگاه های استنادی کاملا مشهود است. تهیه منابع پژوهشی که در پژوهش بتوانید به آن اتکا کنید موضوع بی اهمیتی نیست.

منابع استنادی
نگاشت سپهر دانش

شماره تماس دفتر همدان: 32522799 -081

شماره تماس دفتر تهران:09183151346

 

 

 

آدرس:

شعبه همدان: میدان فلسطین، بلوار غبار همدانی، ابتدای بلوار جانبازان، جنب شهرداری منطقه 5

شعبه تهران: سعادت، آباد بلوار سرو غربی، نبش خیابان شهید ریاضی بخشایش، پلاک سی و هفت، واحد سه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق است به نگاشت سپهر دانش ( طراحی شده توسط شهر وردپرس )