«مؤسسه علمی و فرهنگی نگاشت سپهردانش» با بیش از دو دهه فعالیت تخصصی در زمینه علم اطلاعات و اطلاع‌رسانی، آمادگی دارد در زمینه «ارزیابی‌های علمی و پژوهشی» یا «علم سنجی» در قالب مشاوره تخصصی و یا طرح و اجرا پروژه، رویدادها و بروندادهای علمی و پژوهشی دانشگاه و همینطور علم سنجی دانشگاه را از طریق پایگاه‌های استنادی(WOS, Scopus,Google Scholar,ISC&…) مورد رصد و پایش قرارداده، و بر اساس شاخص‌ های علم سنجی ضمن برآورد جایگاه دانشگاه از نظر تولید علم، راهبردهای مناسب را در جهت ارتقاء کمی و کیفی بروندادهای علمی ارائه داده و همکاری سازنده را در این راستا با دانشگاه‌ها و موسسات علمی و پژوهشی شما داشته باشد.

مزایای علم سنجی دانشگاه ها

ارزیابی‌‌های علمی و پژوهشی که از طریق شاخص‌‌های علم‌­سنجی و نرم‌افزارهای مربوطه و تحلیل خروجی‌ها و مداخله آنها در راهبردها و سیاست‌‌های علمی و پژوهشی انجام میگیرد، مزایا و برتری‌هایی را برای دانشگاه‌ها بدنبال داشته که به برخی از آنها اشاره می‌شود:

  1. رصد فعالیت‌های پژوهشی اعضا هیئت علمی دانشگاه در پایگاه‌های استنادی معتبر همچون وب آو ساینس و اسکاپوس.
  2. شناسایی و معرفی نخبگان و پژوهشگران برتر دانشگاه.
  3. ساماندهی کارنامه پژوهشی اساتید در سامانه علم‌سنجی به‌همراه اطلاعات کتابشناختی مقالات با قابلیت جستجو؛
  4. تحلیل فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگران و اشراف مدیریت به جهت‌گیری­‌های پژوهشی و علمی پژوهشگران دانشگاه و چگونگی شکل­ گیری جبهه‌ها و قلمروهای علمی و پژوهشی.
  5. امکان رصد خلاءهای پژوهشی و سوق‌دهی فعالیت­‌های پژوهشگران به آن سو.
  6. برنامه­‌ریزی در جهت بالا بردن استناد­های مقالات پژوهشگران. بستر­سازی در جهت ارتقا کمی مقالات برتر دانشگاه بر اساس شاخص­‌های موجود. همین­طور بالا بردن تعداد نویسندگان برتر دانشگاه در شاخص رتبه بندی­ های پایگاه ESI.
  7. تحلیل ارتباطات علمی درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، ملی و بین‌المللی پژوهشگران و نویسندگان و ترسیم نقشه ارتباطات علمی (شبکه‌اجتماعی).
  8. امکان‌سنجی ظرفیت­‌های علمی و پژوهشی دانشگاه. همینطور برنامه‌ریزی در جهت ارتقا رتبه دانشگاه در نظام­‌های رتبه‌بندی ملی و بین‌المللی دانشگاه­‌ها (مشاوره و اجرا).
  9. طراحی و بارگذاری سامانه علم­ سنجی در وب‌سایت دانشگاه. این سامانه شامل امکانات اطلاع رسانی پژوهشی افراد، فایل‌های آموزشی مرتبط با علم سنجی و اطلاع رسانی و اخبار.

کارگاه آموزشی برای آموزش علم سنجی دانشگاه ها

همچنین واحد آموزش مؤسسه آمادگی دارد جهت توانمند­سازی علمی و پژوهشی اعضاء هیأت علمی دانشگاه و ارتقاء سواد اطلاعاتی ایشان، کارگاه­ آموزشی مرتبط را با همکاری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (IRANDOC) درآن دانشگاه برگزار نموده و گواهی معتبر برای ایشان صادر نماید.

مؤسسه نگاشت سپهردانش به عنوان اولین مؤسسه فرهنگی ثبت شده در حوزه موضوعی کتابداری و اطلاع‌رسانی و علم‌سنجی در غرب کشور، اعتقاد راسخ دارد که در قالب همکاری و مشارکت مستمر و سازنده، قادر است دانشگاه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اهداف تعریف شده در بالا هدایت نموده و جایگاه ملی و بین‌المللی آن را در نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه­‌ها(داخلی و خارجی) ارتقا دهد.

IRANDOC
نگاشت سپهر دانش

شماره تماس دفتر همدان: 32522799 -081

شماره تماس دفتر تهران:09183151346

 

 

 

آدرس:

شعبه همدان: میدان فلسطین، بلوار غبار همدانی، ابتدای بلوار جانبازان، جنب شهرداری منطقه 5

شعبه تهران: سعادت، آباد بلوار سرو غربی، نبش خیابان شهید ریاضی بخشایش، پلاک سی و هفت، واحد سه

تمامی حقوق این وبسایت متعلق است به نگاشت سپهر دانش ( طراحی شده توسط شهر وردپرس )